BURSA OSGB LİSTESİ

Bursa İlk Yardım Eğitimi

    Anasayfa »
  1. Bursa İlk Yardım Eğitimi

BURSA İLK YARDIM EĞİTİMİ

Bursa ilinde İlkyardım Eğitimi yapan firmaların unvan, adres, telefon, web sitesi ve mail adresleri aşağıda listelenmiştir.

İLK YARDIM  NEDİR?

Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

İLK YARDIMCI KİMDİR?

İlk yardımın tanımında belirtilen amaç doğrultusunda, hasta/yaralıya tıbbi araç ve gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle, sağlık ekibi gelinceye kadar, ilaçsız uygulamaları yapan, konuyla ilgili eğitim sonunda ilk yardımcı sertifikası almış kişiyi tanımlar.

İLK YARDIM SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

Sağlık Bakanlığı ilk yardım belgesi almak isteyen kişiler için bazı kurumları yetkilendirmiştir. En az ilkokul mezunu olan ve 18 yaşını doldurmuş kişiler Sağlık Bakanlığının yetkilendirdiği kurumlara başvurup 16 saat süren eğitime katılarak ve sonrasındaki sınavı başarıyla tamamlayarak ilk yardım belgesi alabilirler. İlk yardım sertifikası İl Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylanınca kişi “ilk yardımcı” unvanını alır.

Üzgünüz. Hiçbir OSGB bulunamadı.
Bursa OSGB Firmaları Fiyat Teklifi Formu
Anlaşmalı olduğumuz 5 ayrı OSGB firmasından fiyat teklifi almak isterseniz aşağıda ki formu doldurabilirsiniz.Gönderilen formlar 5 ayrı OSGB firmasına ulaştırılacak olup firmaların size hızlı şekilde fiyat teklifi sunması sağlanacaktır.